Mustafa AYDIN
by on December 14, 2019
76 views

1. Mısır Çarşısı – İstanbul Eminönü

Eminönü meydanında bulunan Mısır Çarşısı, İstanbulun  en popüler çarşılardandır. Mısır ÇArşısında her çeşit baharat bulmak mümkün.

2. Sahaflar Çarşısı –İstanbul Beyazıt

Beyazıt meydanı yakınında bulunan Sahaflar Çarşısı da İstanbul’un vazgeçilmezlerinden. Burada sayısız kitap dükkanı, ikinci el kitaplar, antika ürün satan mağazalar ve sokak seyyarları bulabilirsiniz.

3. Kapalıçarşı – İstanbul  Beyazıt

Beyazıt’ta bulunan Kapalıçarşı İstanbul’un en popüler çarşısı. Labirent şeklinde sokakları ve geçitleriyle 4,000 den fazla mağaza ve dükkanı barından Kapalıçarşı özellikle turistlerin çok rağbet ettiği bir mekan ve aynı zamanda İstanbul’un ticaret merkezi statüsünde.

4. Arasta Çarşısı –İstanbul Sultanahmet

Sultanahmet Camii’nin arka tarafında yer alan Arasta Çarşısı, bir nevi mini kapalı çarşı statüsünde turistik bir çarşı. Burada mücevherden, halı ve kilime kadar her türlü turistik eşyayı bulmanız mümkün.

5. Tarihi Bakırcılar Çarşısı –İstanbul Beyazıt

Beyazıt’ta İstanbul Üniversitesi’nin merkez duvarlarının çevreleyen alanın alt tarafında bulunan tarihi Bakırcılar Çarşısı, İstanbul’un en eski çarşılarından birisi. Burada el yapımı bakır objeleri ve işleri ile birlikte hediyelik eşya satan dükkanlar bulunmaktadır.

6. Galatasaray Beyoğlu Balık Pazarı –İstanbul  İstiklal Caddesi, Taksim

Taksim’de İstiklal caddesi üzerinde bulunan Galatasaray Balık Pazarı da taze balık sevenler için popüler bir market alanı.

Like (1)
Loading...
1