Mustafa AYDIN
by on December 29, 2019
163 views

 

İstanbul eğlence anlamında oldukça fazla alternatifi elinde bulunduran şehirlerimizden bir tanesi konumunda bulunuyor. Bunu daha önce blogumuzda İstanbul ile alakalı paylaştığımız yazılardan da anlamış olman gerekli. Bu yazımızda ise sana İstanbul’da tercih edebileceğin İstanbul eğlence ve yaşam merkezi alternatiflerinden bahsedeceğiz.

  • İstanbul Tema Park

İsfanbul, eski adıyla Vialand, En çok tercih edilen İstanbul eğlence ve yaşam merkezi alternatiflerinden bir tanesi. İster bireysel ister ise ailecek oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bu yer, otelden avmye, avm’den eğlence parkına kadar birçok alanda hizmet veriyor. Ziyaret saatleri, giriş ücretleri gibi birçok bilgiyi İsfanbul resmi sitesini ziyaret ederek alabilirsiniz.

  • Bayrampaşa Akvaryum, SeaLife Akvaryum

Giden çoğu kişinin hakkında oldukça olumlu yorumlar yaptığı bir başka İstanbul eğlence ve yaşam merkezi. İçerisinde 10.000’den fazla deniz canlısını bulunduran devasa bir akvaryum. Yine ister bireysel ister ise ailecek giderek keyifli vakit geçirebileceğiniz bir merkez. SeaLife’a giderek binlerce devasa ve küçük deniz canlısını oldukça yakından görebilir, bu canlıların beslenmelerine yakından şahitlik edebilirsiniz. Daha önce bu eğlence merkezi ile alakalı yazmış olduğumuz blog yazısını okumak için lütfen buraya tıklayınız.

  • Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük yunus gösteri merkezi olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. 5.800 m2 alan üzerine inşa edilmiştir. İçerisinde 7 adet havuz ve 970 kişilik tribün bulunmaktadır. Burayı ziyaret ederek oldukça sevimli canlılar olan yunusların sizi büyüleyecek gösterilerine yakından şahitlik edebilir, yunuslar, beyaz balinalar ve fokları daha iyi tanıyabilirsiniz.

Be the first person to like this.