Mustafa AYDIN
by on December 31, 2019
74 views

 

İstanbul, eğlence ve gece hayatı söz konusu olduğunda en zengin yerlere sahip olan illerimizden biridir. İstanbul’a gelen turistler ve yerel halk tarafından sık sık tercih edilen eğlence mekanları, ilin çeşitli bölgelerinde yer almaktadır. Daha çok Kadıköy, Beşiktaş ve Beyoğlu gibi ilçelerde yoğunlaşan eğlence alanlarında, birçok türde eğlence bulunmaktadır.

Müzikli ve yemekli eğlenceleri tercih edilen kişiler, mutlu vakitler geçirebilmektedir. En çok ziyaret edilen eğlence mekanları arasında; barlar, müzik gruplarının sahne aldığı yerler, gece kulüpleri ve türkü barlar yer almaktadır. İstanbul eğlence mekanları hem turistlerin hem de ünlülerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

Eğlence amaçlı gidilebilecek yerler genellikle saat 18.00 ve sonrasında canlı olmaktadır. Bebek semtinde bulunan eğlence yerlerinde canlı müzik eşliğinde vakit geçirilebilir. İstanbul’un en canlı yerlerinden biri de Nişantaşı semtinde bulunan Atiye Sokak eğlence yerleridir.

Anadolu Yakasında bulunan eğlence yerleri arasında Bağdat Caddesi eğlence mekanları dikkat çekmektedir. Tünel semtinde bulunanlar ise bu bölgedeki bar ve lokantalarda boğaz manzaralı eğlenceli vakitler geçirilebilirler. İstanbul ilinin en yoğun eğlence yerlerinin olduğu semtler arasında; Caddebostan, Etiler, Kadıköy ve Beşiktaş’ta yer almaktadır.

İstanbul Gece Hayatı

Canlı ve seçeneği bol olan gece hayatında farlı türde yerler bulunması mümkündür. İstanbul’un gece hayatı söz konusu olduğunda eğlence mekanları tercih edilmektedir. İstanbul eğlence mekanları birçok ilçe ve semtte yer almaktadır. Hem Avrupa hem de Anadolu yakasında bulunan bu yerler, İstanbul ilinin en yoğun olduğu bölgeleridir.

Avrupa Yakasında eğlenmek isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı yerler bulunmaktadır. Bu yerlerden Taksim ve İstiklal Caddesi, daha fazla öne çıkmaktadır. Avrupa Yakası’nın diğer eğlence yerleri arasında Nevizade Sokak, Tünel, Galata, Beşiktaş, Bebek ve Etiler gibi yerler bulunmaktadır.

Anadolu Yakasında gece hayatının yoğun olarak yaşandığı yerlerin başında Kadıköy gelmektedir. Kadıköy merkezinde yer alan İskele Sokağında eğlence mekanları bulunmaktadır. Aynı zamanda Caddebostan ve Kadife Sokak çevresinde eğlenebilecek yerler bulunmaktadır.  

Renkli ve eğlenceli yapılar deniz kıyılarında yoğunlaşmıştır. İstanbul ilinin genel olarak en önemli gezilecek yerlerinden biri İstiklal Caddesi’dir. Bu cadde üzerinde lokantalar, barlar ve farklı kafeler bulunmaktadır. Bu yerlerde 24 saat boyunca kesintisiz eğlence yapılabilmektedir. Daha çok turistler için tercih edilen eğlence yerleri de bulunmaktadır.

İstanbul Eğlence Alanları

İstanbul ilinde gezilecek ve eğlenilecek yerler arasında bar ve lokantalar dışında farklı yerlerde bulunmaktadır. Ailelerin de tercih edebileceği bu alanlar ilin çeşitli bölgelerinde bulunmaktadır. İstanbul eğlence mekanları arasında tema parklar ve lunaparklar öne çıkmaktadır. Bu tür parkların yanında büyük akvaryumlar ve hayvanat bahçeleri de bulunmaktadır.  Eyüp ilçe sınırlarında bulunan yunus balıkları gösteri merkezi de İstanbul’un eğlence alanları arasında yer almaktadır. İlin aktif eğlence parkları arasında Babalu Park, Moipark, Bakırköy Lunapark, Bostancı Lunapark ve Kavaklı Lunapark yer almaktadır.

Posted in: İstanbulda Hayat
Be the first person to like this.