Mustafa AYDIN
by on December 31, 2019
64 views

 

Kültür ve tarih olarak oldukça zengin kaynaklara sahip olan İstanbul, doğal güzellikleri ile de öne çıkmaktadır. Hem Türkiye’nin hem de Dünya’nın önemli illeri arasında yer alan İstanbul’un gezip görülebilecek farklı yerler bulunmaktadır. İstanbul ilini daha rahat bir şekilde gezmek isteyen kişiler, İstanbul gezi rehberi araştırması yapmaktadır.

Asya ile Avrupa’yı bağlaması sebebiyle de önemli olan İstanbul, farklı kültürlerin keşişim noktası olarak dikkat çekmektedir. Eski zamanlardan beri farklı uygarlıkların yaşam merkezi olan İstanbul, uğruna büyük savaşların yapıldığı yerler arasında yer almaktadır.

İl ve çevresindeki ilçelerde birçok tarihi yapı ve doğal alan bulunmaktadır. Bu yerleri gezip görmek için bölgeye gelen turist sayısı fazladır. İstanbul’a gezi amaçlı gelen kişilerin tercih edebileceği ulaşım ve konaklama hizmetleri de bulunmaktadır. İstanbul gezi rehberinde, tarihi yapılar önemli bir yer tutmaktadır.

Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında önemli tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu tarihi yapılar arasında müzeler, camiler ve eski dönemlerden kalma eserler dikkat çekmektedir. İstanbul’un tarihi camileri arasında Sultanahmet, Süleymaniye ve Fatih camileri öne çıkmaktadır. Tarihi özelliği ile önemli olan yapılar arasında Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı gibi yerler de bulunmaktadır.

İstanbul Gezi Turu

İstanbul iline turistik amaçlı gelen yerli ve yabancıların birçok seçeneği bulunmaktadır. Gezip görülebilecek yerlerin sayısı fazla olduğu için konaklama hizmetlerinden yararlanılma gereksinimi duyulabilir. Bu konuda hizmet veren birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bu tür yerlerden konaklama hizmeti alınarak şehri rahat bir şekilde gezmek mümkündür.

Gezi turu yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği yerlerin başında tarihi yapılar gelmektedir. Özellikle Fatih ilçe sınırlarında bulunan tarihi camiler ve yapılar ziyaret edilebilir. Bu yerler dışında İstanbul ilinin önemli semtleri ve caddeleri de gezilebilir.

İstanbul ilinin eğlence yerlerinin yoğun olduğu ilçe ve semtler bulunmaktadır. Avrupa Yakası bölgesinde Nişantaşı, Taksim ve Beşiktaş gibi yerlerin çevresinde birçok yer bulunmaktadır. Anadolu Yakasında ise daha çok Kadıköy ve Bağdat Caddesi çevresinde yoğunlaşmıştır.

Gezi turu yapan kişiler, bu tür yerleri ziyaret ederek eğlenceli vakit geçirebilir. İstanbul gezi rehberi araştıran kişiler, doğal güzelliği ile öne çıkan yerleri de gezebilir. İl sınırlarında bulunan parklar, boğaz manzaralı alanlar ve deniz kenarında bulunan yerler doğal güzellik açısından öne çıkmaktadır.

İstanbul Turistik Yerler

İstanbul’da turistik özelliği ile öne çıkan birçok alan bulunmaktadır. Yıl içerisinde hem Türkiye içinden hem de yurt dışından birçok kişi bu yerleri gezip görmek için İstanbul iline seyahat etmektedir. Bu bölgeye gelen kişiler, İstanbul gezi rehberi ihtiyacı duymaktadır.

İstanbul’un birçok bölgesinde turistlerin konaklayabileceği oteller bulunmaktadır. Gezi amaçlı gelen kişiler için ulaşım hizmetleri de kaliteli bir şekilde verilmektedir. Toplu taşıma araçları ve özel araç kiralama firmaları yoğun olarak hizmet vermektedir. İstanbul’un gezilecek yerlerini rahat bir şekilde tamamlamak için uzun zaman ayrılması faydalı olacaktır.

 

Be the first person to like this.