Mustafa AYDIN
by on January 1, 2020
78 views

 

Hem yaz hem kış sezonunda gezmek amacıyla birçok aile İstanbul’u tercih eder. Çiftler için oldukça uygun seçeneklerin bulunduğu bu metropol şehirde, çocuklu ailelerin de keyifli zamanlar geçirebileceği eğlenceli seçenekler bulunmaktadır.

Geziniz esnasında hem sizlerin hem de çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesini, bir diğer yandan da İstanbul’un tarihi dokusunu görmek istiyorsanız boğazdan başlayabilirsiniz. Temiz bir boğaz havasının ardından ünlü isimlerin balmumu heykellerinin bulunduğu müze, Taksim’de son zamanlarda çocuklu aileler, gençler ve her yaştan kişilerin büyük ilgi gören, görülmesi gereken noktalarından bir tanesidir. Gün boyu sürecek eğlenceli bir seçenekle çocuklarınızın iyi vakit geçirmesi için Alibeyköy tarafında Vialand Tema Parkı tam sizlere göre. Üstelik bu adreste eğlenirken öğrenebileceğiniz birçok şeyle karşılaşma ihtimalinizde oldukça fazla.

Çocuklarınızın hayallerindeki meslekleri gerçeğe dönüştürmelerini ve bu meslekleri daha yakından tanımaları için bir fırsat arıyorsanız İstanbul gezisi esnasında bunu gerçeğe dönüştürmek için Kidzania mutlaka gitmeniz gereken bir yer. Çocuklarınıza unutulmayacak, keyifli bir deneyim için İstanbul Oyuncak Müzesi de oldukça keyifli zaman geçirmenize katkıda bulunacaktır. Tarihi oyuncak örneklerinden çocuklarınızı büyüleyecek oyuncaklara kadar birçok nesne bulunan müzede, çocuğunuza kendi çocukluğunuzu anlatacak çok fırsat çıkacak karşınıza…

Suda yaşayan canlılara ve denize meraklı bir çocuğunuz varsa onun için en iyi seçenek ise şüphesiz Sea Life veya İstanbul Akvaryumu olarak bilinmektedir.

Be the first person to like this.