Mustafa AYDIN
by on January 1, 2020
70 views

 

İstanbul, bir diğer adı ile Konstantin hem tarih sayfalarında hem de günümüzde oldukça önemli bir konuma sahip. Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan bir köprü görevi gören İstanbul, bu yönü ile kültürleri bir araya getiren büyük bir metropol şehridir. Metropol olarak birçok kişinin hayallerini süsleyen bir şehir olan İstanbul, çeşitli amaçlarla ziyaret edilebilir.

Uzun yıllar önce ulaşım imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle çok kişi gidemediği gibi günümüzde İstanbul’a hava ve kara yolu ile ulaşım oldukça rahat bir hal almıştır. Özellikle hava yolu ile sadece birkaç saat içerisinde bir şehirden İstanbul’a gelmek artık mümkün. Durum böyle olunca sadece günübirlik gezmek için dahi İstanbul’a giden yerli yabancı turistlerin sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir.

İstanbul’a gezi, iş, eğitim veya kişisel sebeplerle gittiğinizde sevdikleriniz veya kendiniz için hatıralık alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Giyim kuşamdan yiyeceğe, hediyelik eşyadan sarraflara kadar birçok alışveriş için uygun mekan bulmak mümkün. Bu alışveriş merkezi bolluğunun yanı sıra cadde boyu alışveriş imkanı sunan butikleri de tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun ihtiyaç ve zevklere göre ürünleri, hediyeliklerinizi rahatlıkla bulabileceğiniz İstanbul’da alışveriş denildiğinde ilk akla gelen yer ise Kapalı Çarşı. Alışverişlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz Kapalı Çarşı’yı sadece gezmek için dahi ziyaret etmeden dönmeyin. Kapalı Çarşı büyüleyici atmosferinin yanı sıra  dünyanın bilinen en eski alışveriş merkezi olma unvanına da sahip.

Be the first person to like this.