Mustafa AYDIN
by on January 1, 2020
117 views

 

İstanbul, yemek kültürü bakımından da oldukça zengin bir şehirdir. Hem doğu hem batı kültürünü bir araya getiren bir şehirdir. Bu nedenle dünya mutfağının örneklerini rahat bir şekilde bir arada bulabilir, farklı mekan konseptlerinde bu tatları tatma ve güzel bir yemek yeme keyfini çıkarabilirsiniz.

İstanbul seyahatinize güzel bir kahvaltı ile başlamak istiyorsanız çok farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. İstanbul’da öncelikle akla gelen elbette boğaz. Boğaza karşı sıcak çay eşliğinde güzel bir kahvaltı ile gezmeye başlamaya kimse hayır diyemez. İstanbul’un neredeyse birçok farklı noktasında boğaza karşı keyifli bir kahvaltı yapmak için birçok mekan seçeneğinden bütçenize ve zevkine uygun olan seçeneği seçebilirsiniz.

Aynı zamanda konseptli mekanlar son dönemde birçok ilde olduğu gibi İstanbul’da da oldukça yaygındır. Bu nedenle İstanbul mekanlarında konseptli kahvaltı yapabileceğiniz birçok mekan bulabilirsiniz. Karikatür, Türk sineması, nostalji gibi birçok konseptli mekanlar içerisinde güzel bir kahvaltı fırsatı için bütçenize en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz. son zamanlarda İstanbul’daki neredeyse tüm kahvaltı mekanlarında serpme kahvaltı, serpme kahvaltı seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Açık büfe kahvaltı tercih edebileceğiniz mekanlarda keyifli, kalabalık bir hafta sonu kahvaltısı da güzel bir seyahat içinde keyifli bir anı olarak saklanabilir. Aynı zamanda İstanbul’da özellikle yaz aylarında kahvaltı için Büyükada’ya geçmeyi de tercih ederek adanın büyüleyici ortamında keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Be the first person to like this.